15 იანვრიდან საჯარო ბაგა-ბაღებში სააღმზრდელო პროცესი განახლდება. როგორც etaloni.ge-სთან საუბრისას თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების სააგენტოს ხელმძღვანელი კახაბერ გვანცელაძე აცხადებს, ბაღში მისული ყველა ბავშვი შემოწმდება და ვირუსის მქონე აღსაზრდელი საჯარო ბაღში არ დაიშვება.
მისვე თქმით, სააღმზრდელო პროცესის განახლებამდე ყველა ბაღში ჩატარდა სადეზინფექციო სამუშაოები. ამასთან მშობლებს გრიპის ვირუსის პრევენციის მიზნით დაურიგდებათ საინფორმაციო ბუკლეტები.
„პირველ რიგში უნდა ითქვას რომ ყველა ბაღში ჩატარდა გენერალური დეზინფექცია და დასუფთავებითი სამუშაოები. ასევე, დავიწყეთ საინფორმაციო კამპანია გრიპის ვირუსიდან გამომდინარე. მშობლებს დაურიგდებათ საინფორმაციო ფურცლები, რომელშიც აღნიშნულია გრიპის პრევენციული ღონისძიებები და რეკომენდაციები.
ასევე ჯანდაცვის კოორდინატორები თითოეულ ბაღში მშობლებს მიაწვდიან ინფორმაციას და შემოწმდება ყველა ბავშვი. გრიპის ვირუსის სიმპტომების მქონე არც ერთი ბავშვი არ დაიშვება საჯარო ბაღებში“, - განაცხადა გვანცელაძემ.