განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემამ 2019-2020 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში, სტუდენტის ერთი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებიდან  სხვა დაწესებულებაში გადასვლის პროცესის ადმინისტრირებასთან დაკავშირებული ვადები გამოაქვეყნა.
2019-2020 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის მობილობის ფარგლებში, დაწესებულებების მიერ მობილობის წესით მისაღები სტუდენტების ადგილების რაოდენობის მართვის სისტემაში წარმოდგენის ვადად 2020 წლის 8 იანვრიდან 2020 წლის 17 იანვრის ჩათვლით პერიოდი განისაზღვრა.
მობილობის მსურველ პირთა ელექტრონულ პორტალზე რეგისტრაცია 2020 წლის 22 იანვრიდან 2020 წლის 5 თებერვლის 18:00 სთ-მდე იქნება შესაძლებელი.
ხოლო მობილობის წესით ჩასარიცხ პირთა შესახებ დაწესებულებების სამართლებრივი აქტების პროექტების საგანმანათლებლო დაწესებულებების რეესტრში ელექტრონულად ასახვა 2020 წლის 12 თებერვლიდან 2020 წლის 20 თებერვლის ჩათვლით იქნება შესაძლებელი.