საფრანგეთის ეროვნული განათლებისა და ახალგაზრდობის მინისტრის გადაწყვეტილებით, თბილისის N23 საჯარო სკოლის ფრანგული ენის ღვაწლმოსილ პედაგოგს, დალი გოცირიძეს აკადემიური პალმის ორდენის კავალერის წოდება მიენიჭა.
ჯილდოს გადაცემის საზეიმო ცერემონია მიმდინარე წლის 28 ნოემბერს გაიმართება, ფრანგული ენის მასწავლებლის საერთაშორისო დღის აღნიშვნის ფარგლებში. ჯილდოს გადაცემის პატივი წილად თბილისის N23 საჯარო სკოლას ხვდა.
„ქალბატონი დალი ჩვენს სკოლაში მოღვაწეობდა 54 წლის მანძილზე. N23 საჯარო სკოლის მასწავლებელმა უმნიშვნელოვანესი როლი ითამაშა ფრანგული ენის პოპულარიზაციაში მთელს რეგიონში. მან მთელი ცხოვრება მიუძღვნა მოსწავლეებსა და საყვარელ საქმიანობას.
ვამაყობთ, მადამ დალი!
ვულოცავთ N23 საჯარო სკოლას, თქვენს კოლეგებს, თქვენს მიერ აღზრდილ თაობებსა და სრულიად საქართველოს ამ გამარჯვებას!“ - ნათქვამია თბილისის N23 საჯარო სკოლის მიერ etaloni.ge-სთვის გამოგზავნილ ინფორმაციაში.