რა შემთხვევაში უბრუნებს I კლასის დამრიგებელი სკოლას მისთვის გადაცემულ კომპიუტერს?!
20-08-2019
საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოს ინფორმაციით, „ჩემი პირველი კომპიუტერის“ ქვეპროგრამის ბენეფიციარები არიან საქართველოს საჯარო სკოლების I კლასის დამრიგებლები.
როგორც უწყებაში etaloni.ge-ს განუცხადეს, ინფორმაციას ახალი სასწავლო წლისთვის პირველკლასელთა დამრიგებლების რაოდენობის თაობაზე სააგენტო იღებს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროდან საგანმანათლებლო რესურსცენტრებიდან მიწოდებულ ინფორმაციაზე დაყრდნობით.
პირველკლასელთა დამრიგებლებისთვის დროებით სარგებლობაში გადაცემული პორტაბელური კომპიუტერი არის სკოლის საკუთრება და მისი განკარგვის წესს ადგენს სკოლის ხელმძღვანელი მისთვის კანონით მინიჭებული უფლებამოსილების ფარგლებში.
კომპლექტაციაში შედის ლეპტოპი და შესაბამისი დამტენი.
საგარანტიო მომსახურების ვადა 1 წელია.
საგარანტიო მომსახურებას ახდენს ტენდერში გამარჯვებული, ბუკების მომწოდებელი კომპანია. გარანტიით უფასო შეკეთება ან ახლით ჩანაცვლება ხდება ქარხნული წუნის ან ნაწილობრივი გაუმართაობის დროს. კომპიუტერის მექანიკური დაზიანება ან/და თვითნებური შეკეთება საგარანტიო მომსახურებას არ ექვემდებარება.
დამრიგებლის სტატუსის შეჩერების შემთხვევაში, მისთვის გადაცემული პორტაბელური კომპიუტერი უბრუნდება სკოლას და გადაეცემა მის შემცვლელ დამრიგებელს.