მცხეთის მუნიციპალიტეტის, ძველი ქანდის საჯარო სკოლის ბუნებისმოყვარულთა კლუბში (ხელ-ლი კლუბის სპიკერი დავით ბეკურიშვილი, ფიზიკა -ქიმიის პედაგოგი მაყვალა იაკოფოვი) წყლის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი პროექტის - ,,წყალი საოცრება“ პრეზენტაცია გაიმართა.
სკოლის წარმომადგენლის თქმით, მსმენელებმა წყლის ,,აღმოჩენის“ და შედგენილობის დადგენის ისტორიის, ნივთიერება წყლის მოლეკულის ელექტრონული აღნაგობის წყლის სტრუქტურის, წყლის, ფიზიკისა და ქიმიის შესახებ ვრცელი და საინტერესო ინფორმაცია მიიღეს.
„მსმენელთა განსაკუთრებული ყურადღება მიიქცია წყლის ისეთმა უნიკალურმა თვისებებმა, როგორიცაა: ანომალიები, მეხსიერება, დაბერება, გაახალგაზრდავება, გააქტიურება, წყლის სასიცოცხლო როლი ცოცხალ ბუნებაში. საინტერესო იყო სკოლის სასმელი წყლის კვლევის თვალსაზრისით ჩატარებული - ქიმიური ანალიზის შედეგები და მოსწავლეთა მიერ გუნდურად შედგენილი აკროსტიხები და გამოცანები წყალზე“,-ამბობს სკოლის წარმომადგენელი.