„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „წალკის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით წალკის სპორტდარბაზში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას წალკის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილეები ფეოხარ პარასკევოვი და ემზარ გელოვანი, წალკის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსი ევგენია (ივეტა) ფურცელაძე, რესურსცენტრის უფროსი არსენ ჯმუხაძე, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის წალკის ეტალონ მოსწავლეს“, ირინა ირემაძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ წალკის N1 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „წალკის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.