განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის, მიხეილ ბატიაშვილის განცხადებით, მასწავლებლებისთვის ხელფასების ზრდასთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაცია მაისში გახდება ცნობილი.
აღნიშნულის შესახებ მიხეილ ბატიაშვილმა პრემიერ-მინისტრის მიერ ახალი ინიციატივის „განათლება - გზა თავისუფლებისკენ“ წარდგენის შემდეგ ჟურნალისტებთან საუბრისას განაცხადა.
„დაფინანსება განათლების ყველა სფეროზე მიიმართება. ეს მოიცავს მაგალითად, ინფრასტრუქტურას, რომლის დაფინანსება დღესაც მიმდინარეობს, მაგრამ მნიშვნელოვნად გაიზრდება. აშენდება ახალი და რაც მთავარია, თანამედროვე სკოლები, სადაც იქნება კომპიუტერული კლასები, ტექნოლოგიები და ყველაფერი, რაც თანამედროვე ცოდნის მიღებას სჭირდება. ხელფასების ზრდის მიმართულებით დეტალური გეგმა მუშავდება, რომელსაც მაისში წარვადგენთ. ასევე, სკოლების მშენებლობის მიმართულებით გასამმაგდება ბიუჯეტი და მათ ინფრასტრუქტურას მოხმარდება“, – განაცხადა განათლების მინისტრმა.