ონის მუნიციპალიტეტის მერმა, ემზარ საბანაძემ „ეტალონისა“ და ინოვაციური საგანმანათლებლო პორტალის, Izrune.ge-ს ავტორ გოჩა ტყეშელაშვილს უმასპინძლა.
შეხვედრა მერიაში შედგა, სადაც მხარეებმა საქართველოს ეროვნული ინტელექტი-ჩემპიონატის მასშტაბურობაზე, შედეგებსა და მამოტივირებელ მიდგომებზე ისაუბრეს, ამასთან, Izrune.ge-ს ინოვაციური იდეები და სამომავლო გეგმები განიხილეს.
მერის შეფასებით, „ეტალონი“ მოსწავლეებს განათლებისა და წარმატებისკენ მომართავს, Izrune.ge კი ოჯახს, ბავშვს, სკოლასა და სახელმწიფოს ერთი მიზნით აერთიანებს და ქვეყნის ბედნიერ მომავალს უყრის საფუძველს.
„მივესალმებით და სრულ მხარდაჭერას ვუცხადებთ იმ საგანმანათლებლო ინოვაციებს, რომლებსაც „ეტალონი“ და Izrune.ge გვთავაზობს. მინდა, ჩემპიონატთან და საგანმანათლებლო პორტალთან ერთად დიდი წარმატება ვუსურვო ჩვენს ახალგაზრდობას,“- ემზარ საბანაძე.
ვიზიტს ონის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ლევან შერაზადიშვილი და რესურსცენტრის უფროსი ნინო მეტრეველი ესწრებოდნენ, რომლებიც შეხვედრის პათოსს სრულად იზიარებენ.