სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში სტუმრად თბილისის მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის დირექტორი, მანანა წნორიაშვილი იმყოფებოდა.
ქალბატონმა მანანამ მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის საქმიანობაზე, მათ აღსაზრდელებზე, განხორციელებულ მნიშვნელოვან პროექტებსა და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრა.
ასევე, განიხილეს მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის აღსაზრდელებისთვის სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის გაცნობის თემა, რაც ორივე მხარისთვის საინტერესო იქნება.
სსუ-ის რექტორმა, პროფესორმა ზურაბ ხონელიძემ აღნიშნა, რომ ძალზედ მნიშვნელოვანია აბიტურიენტები წინასწარ ეცნობოდნენ ამა თუ იმ უნივერსიტეტის საქმიანობას, სასწავლო პროცესს, სტუდენტურ ცხოვრებას, წინასწარ იცოდნენ თუ რას სთავაზობს კონკრეტული უნივერსიტეტი და გამოთქვა მზაობა, რომ სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი ყველანაირად შეუწყობს ხელს მომავალი თაობის ინტეგრაციას უმაღლესი სასწავლო დაწესებულების სივრცეში.