„ეტალონი“ ახალი წლის პირველ ჩემპიონატს მართავს, დღეს „ლენტეხის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით ლენტეხის N1 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მერი ბადრი ლიპარტელიანი, რესურსცენტრის უფროსი ბადრი ქარდავა, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
მათ წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს დიღომში აფეთქების შედეგად დაღუპულთა ხსოვნას.
ჩემპიონატი სევდიან ნოტაზე, თუმცა „ეტალონი“ მოსწავლის გამოვლენის მოუთმენელი მოლოდინით გრძელდება.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის ლენტეხის ეტალონ მოსწავლეს“, სალომე ლიპარტელიანს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ ლენტეხის N1 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
შეგახსენებთ, რომ დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ლენტეხის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.