საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატ „ეტალონის“ შუალედურ-ფინალურ კონკურსი მიმდინარე წლის 15 დეკემბერს, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში გაიმართება.
კონკურსში მონაწილეობას მიიღებს მეორე პერიოდის (2018 წლის სექტემბერი-დეკემბერი) 21 გამარჯვებული მოსწავლე იმ მუნიციპალიტეტებიდან, სადაც ამ პერიოდში ჩატარდა ჩემპიონატის ორივე ეტაპი (პირველი ეტაპი - ტესტირებები სკოლებში და მეორე ეტაპი - პირველი ეტაპის ყველაზე მაღალქულიანი მოსწავლეების მონაწილეობით კონკურსები თითოეულ მუნიციპალიტეტში ცალ-ცალკე).
შუალედურ ფინალში გამარჯვებულ სამ მოსწავლეს გადაეცემა დიპლომები და ჯილდოები განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სახელით - კომპიუტერული ტექნიკის ვაუჩერები: პირველ ადგილზე გასულს - 1 000-ლარიანი ვაუჩერი, მეორე ადგილზე გასულს - 800-ლარიანი ვაუჩერი, მესამე ადგილზე გასულს - 500-ლარიანი ვაუჩერი.
კონკურსს დაესწრებიან საქართველოს ინტელექტ-ჩემპიონატში ჩართული საშემოდგომო სეზონის შუალედური კონკურსის მონაწილე გამარჯვებულები - „ეტალონი მოსწავლეები“ (ცაგერი, მესტია, სენაკი, დედოფლისწყარო, ქალაქი ზუგდიდი, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი, თელავი, ლაგოდეხი, ახმეტა, საგარეჯო, ყვარელი, გურჯაანი, ზესტაფონი, ქუთაისი, ჩოხატაური, აბაშა, ხარაგაული, თერჯოლა, წყალტუბო, მარტვილი, ხონი) წარმომადგენლობითი დელეგაციები: საგანმანათლებლო რესურსცენტრების ხელმძღვანელები; სკოლის დირექტორები; პედაგოგები და მშობლები.
კონკურსის შემდეგ, 13:00 სთ-ზე გაიმართება „ეტალონის“ ინოვაციური პროექტის – izrune.ge-ს მიმდინარე განვითარების და მომავალი გეგმების წარდგენა, izrune.ge-ს ტექნიკურ ბაზაზე დაყრდნობით შექმნილი სამეცნიერო სიახლის - EGMU-ს (ეფექტური გადაწყვეტილების მიღების უნარი) პრეზენტაცია.