გაზაფხულიდან ათობით სკოლაში დაიწყება განახლებული პროგრამების დანერგვა, რომელიც შეესაბამება თანამედროვე მოთხოვნებს და პირველ რიგში, ორიენტირებულია ბავშვების განვითარებაზე.
ამის შესახებ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა განაცხადა.
მისი თქმით, საპილოტე პროექტი, რომელიც სწავლების ახალ მეთოდს გულისხმობს, 150-ე სკოლაში უკვე მიმდინარეობს.
"გვექნება კონკრეტული შედეგები, რომელიც იქნება ყველასთვის ღია. ჩვენც ძალიან ველოდებით, რადგან მართლაც მნიშვნელოვანი წინგადადგმული ნაბიჯებია, რომელიც შეეხება სასკოლო რეფორმას და ვფიქრობთ, გაზაფხულიდან ათობით სკოლაში დაიწყება განახლებული პროგრამების დანერგვა, რომელიც შეესაბამება თანამედროვე მოთხოვნებს და პირველ რიგში, ორიენტირებულია ჩვენი ბავშვების განვითარებაზე. სიახლეები იქნება ძალიან ბევრი, ეს არის მეტი ტექნოლოგიები განათლებაში, მეტი ელექტრონული რესურსები, გადამზადებული პედაგოგები და სრულიად ახალი მიდგომა საგაკვეთილო პრინციპებზე, რომელიც ორიენტირებულია ბავშვის განვითარებაზე, აზროვნებითი უნარების ჩამოყალიბებაზე და პასუხობს თანამედროვე მოთხოვნებს“,-განაცხადა ბატიაშვილმა.