„ეტალონი“ მორიგ ინტელექტ-ჩემპიონატს მართავს, დღეს „ზესტაფონის ეტალონი მოსწავლე“ გამოვლინდება.
ამ წუთებში საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი გამორჩეული ახალგაზრდების მონაწილეობით ზესტაფონის N2 საჯარო სკოლაში მიმდინარეობს და მას პროექტის ავტორი გოჩა ტყეშელაშვილი უძღვება.
ღონისძიებას ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ბესიკ ლეონიძე, მერის თანაშემწე მარადი ლიპარტელიანი, ზესტაფონის მერიის განათლების, კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის წარმომადგენლები მაია ხვედელიძე და თამარ ლურსმანაშვილი, ზესტაფონის რესურსცენტრის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი ნათია რობაქიძე, სკოლის დირექტორები, მასწავლებლები, მოსწავლეები და მათი მშობლები ესწრებიან.
ინტელექტ-ჩემპიონატის დაწყებამდე გოჩა ტყეშელაშვილმა „2017-2018 სასწავლო წლის ზესტაფონის ეტალონ მოსწავლეს“, ერეკლე ლომთაძეს გამარჯვება კიდევ ერთხელ მიულოცა და სკოლის ღირსეული წარმოჩენისთვის ოქროს ფონდის წევრობის დამადასტურებელი დიპლომი გადასცა. მის მშობლიურ ქვედა საზანოს N2 საჯარო სკოლას კი - დიპლომი „ეტალონი მოსწავლის“ აღზრდისთვის.
დღევანდელ შეჯიბრში გამარჯვებულს „ზესტაფონის ეტალონი მოსწავლის“ ტიტული მიენიჭება და ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატის გრანდიოზულ ფინალში მიიღებს მონაწილეობას.