შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა მაია მიმინოშვილმა აბიტურიენტებს მიმართა და განრიგის შეცვლის მიზეზები კიდევ ერთხელ განმარტა:
„ჩვენს ინტერესებში ნამდვილად არ შედიოდა განრიგის შეცვლა. სამწუხაროდ, მაღალი სიცხეებია მოსალოდნელი. აქედან გამომდინარე, ჩვენ არ გვქონდა უფლება აბიტურიენტებისთვის, სიცხის გამო, დისკომფორტი შეგვექმნა. განრიგის შეცვლა ჩვენთვისაც რთული იყო, რადგან ეს რისკებთან იყო დაკავშირებული. მერწმუნეთ, დილის ნაკადზე არანაირი პრობლემა არ არის. დილის ნაკადის აბიტურიენტებს არ ეცვლებათ განრიგი. ზოგიერთ აბიტურიენტს მიყოლებით მოუწევს გამოცდების ჩაბარება. ამან უკმაყოფილება გამოიწვია. თუმცა პირველი ნაკადის მერე, მეორე დღის გამოცდისთვის დასვენებას მოასწრებენ. მე მინდა, ყველა აბიტურიენტი დავამშვიდო. ყველა გამოცდა ნერვიულობასთან და ემოციებთან არის დაკავშირებული. მათ სხვა საკითხებზე დამატებით არ უნდა უწევდეთ ნერვიულობა. მოლოდინი აქვთ აბიტურიენტებს, რომ საგამოცდო ცენტრებში გაუსაძლისი პირობებია -  ეს ნამდვილად არ არის ასე. ძალიან კარგია, რომ ყველა საგამოცდო ცენტრი აღიჭურვება გარკვეული სახის გაგრილების სისტემით. ყველას საკმარისად კომფორტული გარემო დახვდება, მაღალი ტემპერატურა სექტორებში არ შეგაწუხებთ. თითოეულ აბიტურიენტს ვუსურვებ წარმატებას და იმ უმაღლესში ჩარიცხვას, რომელიც მათ სურთ,“ - განაცხადა მაია მიმინოშვილმა.