შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი იწვევს საჯარო და კერძო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მოქმედ უფროს, წამყვან ან მენტორ მასწავლებლებს დაწყებითი და საბაზო საფეხურის ტესტური დავალებების ბანკის შესაქმნელად.
რაც შეეხება სავალდებულო მოთხოვნებს, ა) კანდიდატი უნდა იყოს საჯარო და კერძო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების მოქმედი უფროსი, წამყვანი ან მენტორი მასწავლებელი (აუცილებელია დამადასტურებელი დოკუმენტის წარდგენა);
ბ) კანდიდატს უნდა ჰქონდეს:
ბ.ა) საჯარო ან/და კერძო ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულების მასწავლებლობის არანაკლებ ორწლიანი გამოცდილება, შესაბამისი მიმართულებით (აუცილებელია დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენა (ცნობა/შრომის წიგნაკი);
ბ.ბ) აკადემიური უმაღლესი განათლება შესაბამის საგანში/ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებულ საგნობრივ ჯგუფში ან/და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით დადასტურებული საგნობრივი კომპეტენცია;
გ) კანდიდატი უნდა ფლობდეს შემდეგ კომპიუტერულ პროგრამებს: Microsoft Word; Excel; PowerPoint.
უპირატესობა მიენიჭება იმ კანდიდატს, რომელსაც:
აქვს ზოგადი წარმოდგენა ცენტრალიზებული შეფასების სისტემის შესახებ;
გავლილი აქვს ტესტური დავალებების შექმნის ტრენინგი.