საჯარო სკოლების ვაუჩერული დაფინანსების დადგენილებაში ცვლილება შევიდა, სადაც გარდა ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებისთვის განსაზღვრული თანხებისა, ასევე საუბარია სკოლის ექიმებისა და ექთნების ანაზღაურებაზე. უფრო კონკრეტულად კი, საჯარო სკოლებში დასაქმებული ექთნები მიიღებენ 800, ხოლო ექთნები 670 ლარს, თუმცა ამ თანხებს გამოაკლდება საპენსიო შენატანის 2 პროცენტი.
„საჯარო სკოლის ტერიტორიაზე სამედიცინო კაბინეტის/პუნქტის ფუნქციონირების მიზნით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს (შემდგომში − სამინისტრო) მიერ შერჩეულ საჯარო სკოლებს, ამ დადგენილებით გათვალისწინებული დაფინანსების გარდა, მინისტრის ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ-სამართლებრივი აქტით დადგენილი წესით, ყოველთვიურად გამოეყოფათ დამატებითი დაფინანსება საჯარო სკოლის ტერიტორიაზე არსებულ სამედიცინო კაბინეტში/პუნქტში შრომითი ხელშეკრულებით დასაქმებული თითოეული პირის შრომის ანაზღაურებისათვის, სკოლის ექიმის შემთხვევაში − 800 ლარის, ხოლო სკოლის ექთნის შემთხვევაში − 670 ლარის ოდენობით და „დაგროვებითი პენსიის შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-6 პუნქტის „ა“ ქვეპუნქტით გათვალისწინებული საპენსიო შენატანისთვის − დასაქმებულზე გასაცემი დასაბეგრი ხელფასის 2 პროცენტის ოდენობით“, - აღნიშნულია მთავრობის დადგენილებაში.