„გარდაბნის მუნიციპალიტეტის 2024 წლის ბიუჯეტით გათვალისწინებული ჯანმრთელობის, სოციალური, ბავშვის უფლებების დაცვისა და მხარდაჭერის პროგრამის ქვეპროგრამების დამტკიცების შესახებ“ დადგენილებაში ცვლილება შევიდა.
დოკუმენტის თანახმად, სტუდენტების მატერიალური დახმარების პროგრამის ფარგლებში, „შესაძლებელია ერთი სტუდენტი დაფინანსდეს წელიწადში ორჯერ. პროგრამა ითვალისწინებს წლის მანძილზე პირველი 70 (სამოცდაათი) განცხადების თანხის დაფარვას. განცხადება საჭიროა წარმოდგენილ იქნეს პირველი სემესტრის შემთხვევაში 15 სექტემბრამდე, ხოლო მეორე სემესტრის – 15 მარტამდე, გადასახადის დაფარვის საბოლოო ვადის მითითებით“.
დადგენილებაში ასევე აღნიშნულია, რომ თანხა ანაზღაურდება იურიდიული პირის მიერ მომსახურების დასრულებისა და არაუმეტეს 30 დღის ვადაში სრულყოფილი დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ. შესრულებული სამუშაოს წარმოდგენის ბოლო ვადად განისაზღვრება 10 დეკემბერი.
მუნიციპალიტეტის მერია დააფინანსებს 120  განცხადებას, მომართვის რიგითობის მიხედვით პროგრამით გათვალისწინებული ვადის ამოწურვამდე.