ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩატარების დებულებისა და სახელმწიფო სასწავლო გრანტის განაწილების წესის დამტკიცების შესახებსაქართველოს განათლების მინისტრის ბრძანებაში ცვლილება შევიდა.
დოკუმენტის თანახმად, განისაზღვრა აბიტურიენტებისთვის სპეციალური, მათ შორის, კონკრეტულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად დამტკიცებულიმსჯავრდებულის მიერ აკადემიური უმაღლესი განათლების მიღების წესისშესაბამისად განათლების მიღების პირობები;
ცვლილების მიხედვით, აბიტურიენტს რეგისტრაციის დასრულების შემდეგ არ აქვს უფლება შეცვალოს სარეგისტრაციო განცხადებაში მითითებული მონაცემები, გარდა ამ მუხლის 9​1 და მე-10 პუნქტებით გათვალისწინებული შემთხვევისა;
ცენტრი კი უფლებამოსილია ერთიან ეროვნულ გამოცდაზე რეგისტრირებულ პენიტენციურ დაწესებულებაში მყოფ/მოთავსებულ პირთა მონაცემთა ბაზების ფორმირებისა და მათი ერთიან ეროვნულ გამოცდებში მონაწილეობის მიღების მიზნით, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სისტემაში შემავალ სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულებასსპეციალურ პენიტენციურ სამსახურს მიაწოდოს და ამავე სამსახურიდან მიიღოს პენიტენციურ დაწესებულებაში მყოფ/მოთავსებულ იმ პირთა თაობაზე ინფორმაცია (სახელი, გვარი, პირადი ნომერი), რომლებიც რეგისტრირებულნი არიან ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე.