26 მაისი, საქართველოს დამოუკიდებლობის დღე, ასობით იზრუნელი, მათი მშობლები, საპატიო სტუმრები და მომავალი თაობების განათლების სადარაჯოზე მდგომი ადამიანები... მაშ ასე - ყველაზე ეროვნული, ყველაზე მასშტაბური აღზრდა-განათლების პროცეს(ებ)ში ოჯახების სისტემურად ჩართულობის თანამედროვე ტექნოლოგიური ინიციატივის - „საქართველოს 100 000 ოჯახის ყოველწლიური ბედნიერების პროექტის“ სამოქალაქო პრეზენტაცია გახსნილად გამოგვიცხადებია!
გეზი უცვლელი - განათლებული მომავალი თაობები, რომლებიც ქმნიან ძლიერ, დამოუკიდებელ სახელმწიფოს!
წამყვანი უცვლელი - გოჩა ტყეშელაშვილი - „ეტალონისა“ და izrune.ge-ს პროექტების სულისჩამდგმელი, სოციალურ მეცნიერებათა აკადემიური დოქტორი; მოსწავლის აღზრდა-განათლების საკითხებში ოჯახების ეფექტური ჩართულობის კვლევისა და ხელშეწყობის სამეცნიერო-შემოქმედებითი გუნდის ხელმძღვანელი!
მიზანი მასშტაბური და ურყევი - ახალგაზრდების განათლების სადარაჯოზე დგომა!
აუცილებლად უნდა აღინიშნოს, რომ პრეზენტაცია სახალხოა, რომელსაც ესწრებიან საპატიო სტუმრები და პროექტის თანამოაზრეები: გამორჩეული მოსწავლეები და მათი ოჯახები მთელი საქართველოდან, ასევე დარგის სპეციალისტები, პროექტის თანამოაზრეები და თამამად ვიტყვით - ეს მხოლოდ დასაწყისის დასაწყისია.
აღსანიშნავია, რომ მოსწავლეები და მათი ოჯახები შეირჩა izrune.ge-ს შედეგების მიხედვით, რომლებსაც სპეციალური სახელობითი სერტიფიკატები გადაეცემათ.
მანამდე კი izrune.ge-ს შესახებ, ღნისძიების მონაწილეები გვესაუბრებიან:
„ეს დღე ძალიან მნიშვნელოვანია ჩემთვის. ზოგადად ძალიან მომწონს იზრუნეს ტესტები, ბევრი ახალი რამ ვისწავლე, რაც სკოლაშიც მადგება. გავეცანი სულხან საბა ორბელიანის შემოქმედებას, რაც ყველაზე მეტად მომეწონა“, - გვითხრა გაბრიელ ჯალაღონიამ, მე 3 კლასის მოსწავლემ.
კატო სულაბერიძემ კი გაგვიმხილა, საქართველოს დროშა წამოვიღე, რადგან დღეს ჩვენი ქვეყნის დამოუკიდებლობის დღეაო:
„ძალიან მიხარია. დღეს აქ რომ ვარ, ყველაფერი ძალიან ლამაზია... საქართველოს დროშა წამოვიღე, იმიტომ, რომ დღეს 26 მაისია. გაუმარჯოს საქართველოს!“
სიხარულს და აღფრთოვანებას ვერ მალავდა გაბრიელ თოდუა, რომელმაც აღნიშნა, რაც უნდა მოხდეს ყოველთვის ვასრულებ izrune.ge-ს ტესტებსო.
„ეს დღე ძალიან ამაღელვებელი და მნიშვნელოვანია ჩემთვის და ჩემი შვილისთვის. მე მასწავლებელი ვარ და ცოტა სხვანაირად ვუყურებ ამ პროექტს. ძალიან მომწონს ეს პროექტი, ეს ინიციატივა. ბავშვებს ახალ უნარებს უვითარებს. განსაკუთრებით მომწონს სიტყვების ჩაშენება რომ აქვს. ხუთშაბათობით სიტყვების განხილვა რომ გაქვთ ეგ განსაკუთრებით საინტერესოა ჩემთვის, რაღაც ეტაპზე რთული ეჩვენებათ, მაგრამ შემდეგ მოსწონთ ეს სავარჯიშო. ბევრ პროექტში ვართ ნამყოფი და ამ ინიციატივას გამოვარჩევდი” - განაცხადა პატარა იზრუნელის მშობელმა, ხატია ინჭკიამ.
ინფორმაციისთვის:
პროექტის მთავარი მიზანია მოსწავლე-ახალგაზრდების აღზრდა-განათლების პროცესში  თანამედროვე, წარმატებით აპრობირებული ტექნოლოგიებით მათივე ოჯახების  მასობრივი: ჩართვა/დაინტერესება/წახალისება; საპრეზენტაციო პროექტი კი დაფუძნებულია აღზრდა-განათლების ლეგენდარული „ეტალონის“  პროექტების 17-წლიან ძალზედ წარმატებულ გამოცდილებაზე და მაღალტექნოლოგიური ინტერნეტპლატფორმა izrune.ge-ს კრეატიული სამეცნიერო-შემოქმედებითი გუნდის 7-წლიანი წარმატებული მუშაობის შთამბეჭდავ შედეგებზე.
ღონისძიების მხარდამჭერები: „ახალი ნათება“, „კულა“, „ტუზ-მოტორსი“