ოტია იოსელიანის სახელობის, წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში მოსწავლეთა მრავალმხრივ განვითარებაზე მუდმივად ზრუნავენ. პროფესიონალი პედაგოგები, დირექციასთან ერთად, თავს არ ზოგავენ, საინტერესო საგაკვეთილო პროცესის პარალელურად, მოსწავლეებს ისეთი აქტივობები შესთავაზონ, რაც მათ მოქალაქეობრივ თვითშეგნებას მეტად აამაღლებს.
აღსანიშნავია, რომ წყალტუბოს N1 საჯარო სკოლაში მნიშვნელოვანი ყურადღება ეთმობა ცხოვრების ჯანსაღი წესის პოპულარიზაციას და ამ მიმართულებით მოსწავლეთა ცნობიერების ჩამოყალიბებაში სკოლა სხვადასხვა აქტივობებს სთავაზობს მოზარდებს.
სკოლაში ჯანმრთელობის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, კვირეული მიმდინარეობს, რომლის ფარგლებშიც, თამილა თუთბერიძის სადამრიგებლო მე-5 კლასში, სკოლის ექიმმა - თამარ ფანჩულიძემ შეხვედრა ჩაატარა.
მან მოსწავლეებს წარუდგინა პრეზენტაცია „ჯანმრთელობა და მავნე ჩვევები“. გარდა ამისა, გაიმართა დიალოგი და მოეწყო მულტფილმების ჩვენება.
როგორც სკოლაში გვიამბობენ, მოსწავლეებს აქტივობა ძალიან მოეწონათ და თამარ ფანჩულიძეს მადლობა გადაუხადეს.