„ეროვნული კვალიფიკაციების ჩარჩოს მართვის, განვითარებისა და მონიტორინგის, კვალიფიკაციების ელექტრონული რეესტრის შექმნისა და ადმინისტრირების წესის დამტკიცების დოკუმენტში ცვლილება შევიდა, რომლის თანახმადაც განათლების ხარისხის განვითარების ცენტრსა და მართვის საინფორმაციო სისტემას ელექტრონული რეესტრის შექმნის ბოლო ვადად 2025 წლის 31 დეკემბერი განესაზღვრათ.
გარდა ამისა, „საგანმანათლებლო პროგრამა, რომლის საფუძველზეც ხდება კვალიფიკაციის მინიჭება, აღწერილი უნდა იყოს სწავლის შედეგებით, რომელიც შესაბამისობაში უნდა იყოს ჩარჩოს ერთ-ერთი დონის განზოგადებულ სწავლის შედეგებთან და საგანმანათლებლო სტანდარტთან“, - ნათქვამია ბრძანებაში.
რაც შეეხება საგანმანათლებლო სტანდარტს - ეს შეიძლება იყოს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად დამტკიცებული ეროვნული სასწავლო გეგმა, პროფესიული საგანმანათლებლო სტანდარტი და უმაღლესი განათლების დარგობრივი მახასიათებელი.