თბილისის საჯარო საბავშვო ბაღებში 2021-2022 სააღმზრდელო წელი 30 ივნისს, ხუთშაბათს დასრულდება. როგორც ცნობილია, საზაფხულო ბაღები, რომლებიც პანდემიამდე, ივლისის პერიოდში ფუნქციონირებდა, წელსაც არ გაიხსნება. აღნიშნულის მიზეზად თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების სააგენტოს ხელმძღვანელი კახაბერ გვანცელაძე კოვიდპანდემიის პირობებში დაწესებულ შეზღუდვებს ასახელებს.
„პროექტში, ყოველწლიურად, მხოლოდ 40 ბაღია ჩართული და შესაბამისად, ბავშვთა რაოდენობა განსაკუთრებით მაღალია; ამასთანავე, გათვალისწინებული იქნა ის ფაქტი, რომ საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს მიერ კოვიდპანდემიის პირობებში დაწესებული შეზღუდვები კვლავ ძალაშია, რის გამოც, სააგენტომ მიიღო გადაწყვეტილება, რომ წელს, ისევე, როგორც გასული ორი წლის მანძილზე, საზაფხულო ბაღების პროექტი არ განხორციელდება“, - აღნიშნულია გვარცელებულ ინფორმაციაში.