„მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრისთვის ძალიან მნიშვნელოვანია მასწავლებელთა პროფესიული განვითარებისა და სკოლებში სწავლა-სწავლების ხარისხის გაუმჯობესების პროცესში სანდო პარტნიორების ჩართულობის უზრუნველყოფა“, - განაცხადა მასწავლებლის სახლის ხელმძღვანელმა ბერიკა შუკაკიძემ, ლიბერთი ბანკთან ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ, რომლის მიხედვითაც უზრუნველყოფილი იქნება სკოლებში ლაბორატორიების მოწყობა.
„იმისათვის, რომ ქართულმა სკოლამ სათანადოდ უპასუხოს დღეს არსებულ გამოწვევებს, არ ჩამორჩეს თანამედროვე პროცესებს და შეძლოს მომავლის ადამიანის ჩამოყალიბება, მასწავლებელს სჭირდება განსაკუთრებული მხარდაჭერა, ვინაიდან დღეს, ექიმებთან ერთად, სწორედ მასწავლებლები აღმოჩნდნენ ფრონტის წინა ხაზზე და მათი მხარდაჭერა მომავლის მხარდაჭერაა“. - დასძინა მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა.