განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილის ეკატერინე დგებუაძის ბრძანებით, ზოგადი განათლების საბაზო საფეხურის VII-IX კლასების ზოგიერთი საგნის სასკოლო სახელმძღვანელოებზე გრიფირების განაცხადის ვადები განისაზღვრა.
როგორც დოკუმენტში ვკითხულობთ აღნიშნული კლასების გრიფმინიჭებული სახელმძღვანელოების ჩვეულებრივი ლიცენზიით სარგებლობის უფლებისთვის გადასახდელი ჰონორარის ოდენობაც დამტკიცდა.
„განისაზღვროს ზოგადი განათლების საბაზო საფეხურის VII-IX კლასების ზოგიერთი საგნის გრიფმინიჭებული სახელმძღვანელოების ჩვეულებრივი ლიცენზიის ხელშეკრულებით სარგებლობის უფლების შეძენისათვის გადასახდელი ჰონორარის ოდენობა და გადახდის სტრუქტურა დანართი N3-ის შესაბამისად;
დ) დამტკიცდეს გრიფირების განაცხადის რეკვიზიტები ამ ბრძანების დანართი N4-ის შესაბამისად;
ე) დამტკიცდეს სახელმძღვანელოს მაკეტის ანკეტის რეკვიზიტები ამ ბრძანების დანართი N5-ის შესაბამისად“, - ვკითულობთ ბრძანებაში.
დამატებითი დეტალები ბრძანებაში აღნიშნული არ არის, სამინისტრო დანართებისკენ გვამისამართებს, რომელიც ოფიციალურ წყაროებზე ხელმისაწვდომი არ არის.