პანდემიის გამო, საქართველოს საგანმანათლებლო სისტემა არაერთი გამოწვევის წინაშე დგას. არც ისაა მარტივი, ასეთ ვითარებაში საკუთარ პროფესიას ბოლომდე უერთგულო, თუმცა, ჩვენი პედაგოგები დგანან განათლებული მომავალი თაობების აღზრდის სადარაჯოზე და პროფესიულ წინსვლაზე ორიენტირებულები, თავს არ ზოგავენ - მოსწავლეებს მისცენ ხარისხიანი განათლება. სწორედ ასეთი თავდადების მაგალითია მარტვილის კერძო სკოლა „სხივი“, სადაც მასწავლებლები მუდმივად ზრუნავენ მოსწავლეთა მოტივაციაზე.
მეოთხეკლასელებმა, უსაყვარლეს მასწავლებელთან, ეკატერინე კვანტალიანთან ერთად, ინგლისელი ექიმისა და პაციენტის როლები მოირგეს.
სიმულაციურმა აქტივობამ ბევრად სახალისოდ შემოიტანა ახალი სიტყვები პატარების ლექსიკონში. გაკვეთილი საინტერესოდ წარიმართა და შედეგიც საოცარი მოიტანა. პატარებმა უკვე იციან, რაზე საუბრობენ ადამიანები საავადმყოფოს კაბინეტებში.