ქობულეთის მუნიციპალიტეტის, საჩინოს საჯარო სკოლაში, დასწრებითი სწავლება რეგულაციების სრული დაცვით მიმდინარეობს. მოსწავლეებიცა და მასწავლებლებიც ასრულებენ პროტოკოლს, თუმცა პანდემიასთან ბრძოლის პერიოდშიც კი, არ ივიწყებენ მთავარს - რომ უნდა დაიცვან მშობლიური ენის სიწმინდე.
ქობულეთის მუნიციპალიტეტის, საჩინოს საჯარო სკოლაში არსებული „ენის სიწმინდის დაცვის წრე“ ფუნქციონირებს და მისმა თითოეულმა წევრი მშობლიური ენის სიწმინდის სადარაჯოზე დგას.
სწორედ ამ იდეას ემსახურებოდა ის აქტივობა, რომელიც რამდენიმე დღის წინ საგანმანათლებლო დაწესებულებაში განხორციელდა - „ენის სიწმინდის დაცვის წრის“ წევრებმა ბიულეტენები გამოსცეს და ამით კიდევ ერთხელ, შეახსენეს როგორც სასკოლო საზოგადოებას, ისე თითოეულ მოქალაქეს, რომ ჩვენი ვალია სახელმწიფო ენის სიწმინდის შენარჩუნება და თავდაუზოგავი ბრძოლა ბარბარიზმებსა თუ ენის სხვა „დამაბინძურებლებთან“.