საბავშვო ბაღებში მასწავლებლები არ დაიშვებიან თუ... - როდის ეკრძალება პერსონალს სააღმზრდელო დაწესებულებაში შესვლა?
უკვე ცნობილია, რომ საბავშვო ბაღები 1 ოქტომბერს გაიხსნება, ცნობილია ის რეკომენდაციებიც, რომელთა შესრულებაც სააღმზრდელო დაწესებულებებს ზედმიწევნით მოუწევთ და მათ შორის, ერთ-ერთი მთავარი ისაა, რომ მშობლები ბაღებში არ დაიშვებიან - ბავშვებს შენობაში ბაღის თანამშრომლები შეიყვანენ;
აქვე არსებობს აკრძალვები სააღმზრდელო დაწესებულებების თანამშრომლებისთვის და გარკვეული გარემოებების არსებობის შემთხვევაში, არც მასწავლებელი, ძიძა, აღმზრდელი დაიშვება ბაღში.
რეკომენდაციებში ვკითხულობთ, რომ:
სიცხის გადამოწმების შემდეგ 370С  ან 370С-ზე მეტი ტემპერატურის დადასტურების შემთხვევაში: მასწავლებელი/აღმზრდელი/ძიძა/ადმინისტრაციის წარმომადგენელი არ დაიშვება დაწესებულებაში და ვალდებულია, მიმართოს ოჯახის ექიმს;
დაუშვებელია რესპირატორული ინფექციისთვის დამახასიათებელი სიმპტომების მქონე  (ხველა, ცემინება, სურდო, სუნთქვის გაძნელება, საერთო სისუსტე და ა. შ.) პირების (მასწავლებლების, აღმზრდელების, თანამშრომლების და აღსაზრდელების) დაშვება დაწესებულების შენობაში.