დღეს 8 აგვისტოა - 12 წელი აგვისტოს ომიდან. მაშინ, რუსეთ-საქართველოს დაპირისპირება შეიარაღებულ კონფლიქტში გადაიზარდა და დავკარგეთ სამაჩაბლო!
რა შეიცვალა მას შემდეგ? - არაფერი! კვლავ მოუშუშებელ ჭრილობად რჩება დაკარგული ტერიტორიები, ბრძოლისას დაღვრილი სისხლის თითოეული წვეთი... ბრალეულობის გარკვევაც უადგილოა - ისტორია ყველაფერს გასცემს საკადრის პასუხს... ჩვენ კი ახლაც, 12 წლის შემდეგაც გვტკივა დაკარგული სოფლები, მშობლიურ მიწაზე საკუთრი სისხლით ამოტვიფრული სახელები, სამშობლოშივე დევნილად ქცეული ასობით ოჯახი და გმირები, რომლებიც სიცოცხლის ფასად, ღირსეულად ემსახურნენ საქართველოს - შინდისის ბიჭები და კიდევ უამრავი მათნაირი, სისხლის ბოლო წვეთამდე, რიგით ჯარისკაცად რომ ემსახურა ქვეყანას.
დღეს 8 აგვისტოა - 12 წელი აგვისტოს ომიდან. დიდება გმირებს!!!„ეტალონის“ საგნობრივი ოლიმპიადის ჩემპიონებს ყველა უნდა იცნობდეს