პრაქტიკოსი მასწავლებლები შემოდგომის გამოცდაზე დამატებითი რეგისტრაციის გამოცხადების მოთხოვნით განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიმართავენ. როგორც ლიდერთა სკოლის ასოციაცია წერს, ამ შესაძლებლობას ითხოვენ იმ პედაგოგებისთვის, რომლებმაც 30 აპრილამდე არ გაიარეს რეგისტრაცია ზაფხულში დაანონსებული გამოცდისთვის, რომელიც სამინისტრომ რეგისტრირებული აპლიკანტებისთვის შემოდგომაზე გადაიტანა.
„პრაქტიკოსი მასწავლებლების სახელით მოგმართავთ თხოვნით პედაგოგები ვინც ვერ/არ დარეგისტრირდა მასწავლებელთა გამოცდებზე 30 აპრილის ჩათვლით (ეს პერიოდი მოგეხსენებათ როგორი სტრესული იყო ქვეყნისთვის), მიეცეთ საშუალება დამატებით დარეგისტრირდნენ საშემოდგომო გამოცდებზე. ვინაიდან დამატებითი რეგისტრაციის გამოცხადება სამინისტროს დისკრეციული უფლებაა, გთხოვთ გამოიჩინოთ კეთილი ნება და გამოაცხადოთ დამატებითი რეგისტრაციის ვადები“ - წერს საქართველოს სკოლის ლიდერთა ასოციაცია.
ცნობისთვის, პრაქტიკოსი მასწავლებლებისთვის გამოცდას განათლების სამინისტრომ ზაფხულის ნაცვლად, შემოდგომით ჩაატარებს.