დავით სარაჯიშვილის სახელობის თბილისის N16 საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა 2019-2020 სასწავლო წელი წარმატებით დაასრულეს.
„ჩვენ სკოლას ბევრი ღირსეული და წარმატებული მოსწავლე ჰყავს, წელსაც არ დავრჩენილვართ ოქროსა და ვერცხლისმედალოსნების გარეშე“, - აღნიშნა სკოლის დირექტორმა, ქეთევან რეხვიაშვილმა.
ანა მწითური, მარიამ ნოზაძე,  ნინო ჟიჟილაშვილი ოქროს, ხოლო მარიამ ბუთხუზი,  ხატია უჯარაშვილი, მარიან ღონღაძე ვერცხლისმედალოსნები გახლავთ;
საბაზო საფეხური კი წარჩინებით დაასრულეს გიორგი გურგენიძემ, რუსუდან ჭუმბურიძემ, ლიზი ზაქაშვილმა, გვანცა ჯანეზაშვილმა, მარიამ  გულიაშვილმა, ნინო მიმინოშვილმა, ხათუნა თამარაშვილმა, შედეგად, წარმატებული სწავლისთვის საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო „ჩემი პირველი კომპიუტერის“ ფარგლებში ლეპტოპებით დააჯილდოვებს.
სკოლის ადმინისტრაცია, პედკოლექტივი და თავად დირექტორი, ქეთევან რეხვიაშვილი მოსწავლეებს ულოცავენ ამ დიდ წარმატებას და უსურვებენ წინსვლას ცხოვრების  შემდგომ ეტაპებზე.