პატარა ქანდის საჯარო სკოლამ სკოლის მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობითი სამუშაოების დასრულება საზეიმო ღონისძიებით აღნიშნა
28-06-2019
მცხეთის მუნიციპალიტეტის, პატარა ქანდის საჯარო სკოლამ სკოლის მიმდებარე ტერიტორიის კეთილმოწყობითი სამუშაოების დასრულება საზეიმო ღონისძიებით აღნიშნა.
კეთილმოწყობითი სამუშაოები ბიზნესმენ ვაჟა უსანეთაშვილის დაფინანსებით და მხარდაჭერით განხორციელდა.
სკოლის მასწავლებლების ორგანიზებით ჩატარდა ღონისძიება, სადაც მოსწავლეებმა წარმოადგინეს საკუთარი შესაძლებლობები ხელოვნებისა და სპორტის სხვადასხვა მიმართულებით.
საზეიმო ღონისძიებას სტუმრობდნენ პროექტის დამფინანსებელი, ვაჟა უსანეთაშვილი, მცხეთა-მთიანეთის მხარის რწმუნებული შალვა კერესელიძე და მოადგილე ირაკლი ცქიტიშვილი, მცხეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე გელა ბაქრაძე, მცხეთის მუნიციპალიტეტის მერის პირველი მოადგილე გია გიუტაშვილი.
კეთილმოწყობითი სამუშაოების ფარგლებში სკოლაში გაკეთდა - ღია სპორტული მოედანი, საპირფარეშო, საფეხმავლო ბილიკები, ღობე, ჭიშკარი, დამონტაჟდა გარე განათება, გამწვანდა ეზო სხვადასხვა მარადმწვანე ნარგავით, განთავსდა მოსასვენებელი სკამები, ეზოში და სკოლის შენობაში დამონტაჟდა სველი წერტილები. შეიქმნა ყველა პირობა მოსწავლეთა უსაფრთხო და პოზიტიური გარემოსთვის.