მიმდინარე წლის 15 მარტს თბილისში მოღრუბლული ამინდი და მცირე ნალექია მოსალოდნელი. სინოპტიკოსების პროგნოზით, ჰაერის მინიმალური ტემპერატურა ღამით +8 გრადუსი, დღისით მაქსიმალური კი +12 გრადუსი იქნება.
რაც შეეხება 16 მარტის პროგნოზს, დღისით მზიანი ამინდი, ღამით კი მცირე ნალექია მოსალოდნელი. ჰაერის მინიმალური ტემპერატურა ღამით +6 გრადუსი, დღისით მაქსიმალური კი +18 გრადუსია ნავარაუდევი.
მიმდინარე წლის 17-18 მარტს კი  გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, საქართველოში მოსალოდნელია წვიმა (დასავლეთ საქართველოში ზოგან ძლიერი), დროგამოშვებით დასავლეთის მიმართულების ძლიერი ქარი, მაღალმთიან ზონაში თოვა და ქარბუქი. ზღვაზე შესაძლებელია 3-4 ბალიანი ღელვა.
მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექებმა შესაძლებელია დასავლეთ საქართველოს მდინარეებზე წყლის დონის მნიშვნელოვანი მატება, მაღალმთიან ზონებში თოვლის ზვავების ფორმირება, ზოგან მეწყრული პროცესების ჩასახვა - გააქტიურება გამოიწვიოს.