თანამედროვე ინფრასტრუქტურა, მრავალფეროვანი საგაკვეთილო მიდგომები, პროფესიონალი პედაგოგები და წარმატებული მოსწავლეები - სწორედ ამ ყოველივეთი ამაყობს ფოთის კერძო სკოლა „გიმნაზია“, რომლის გამორჩეული მენეჯერი ნანა ალექსანდრია Etaloni.ge-ს გაესაუბრა:
- ჩვენი სკოლა 2008 წლიდან ფუნქციონირებს და მასწავლებლების კვალიფიკაციის ამაღლებაზე ზრუნვით, მოსწავლეთა სიყვარულით, მშობლებთან კომუნიკაციითა და სასწავლო პროცესში სიახლეების შემოტანით ყოველდღიურად იზრდება და ვითარდება...
- თქვენი გამოცდილებით, როგორი უნდა იყოს წარმატებული მენეჯერი?
- კარგი ლიდერი მომთხოვნი, სამართლიანი და მზრუნველი პიროვნებაა, საქმის პროფესიონალი, რომელიც მუდმივად სასკოლო ცოხვრების გაუმჯობესებითვის იღწვის.
- რა არის მასწავლებლის მთავარი დანიშნულება?
- პედაგოგმა, პირველ რიგში, ღირსეული პიროვნება და კარგი მამულიშვილი უნდა აღზარდოს, ამის შემდეგ აქვს განათლებას ფასი...
- რას თვლით თქვენი სკოლის ძლიერ მხარედ?
- ვფქირობ, უცხო ენების სწავლება გამორჩეულად მაღალ დონეზეა ჩვენთან. მოსწავლეები კარგად ფლობენ ენას და წარმატებით მონაწილეობენ ოლიმპიადებში, რაც მასწავლებლების თავდაუზოგავი შრომისა და ბავშვების ნიჭიერების შედეგია. ჩვენი რამდნეიმე მოსწავლე უფასო პროგრამით ამერიკაში გააგრძელებს სწავლას.
სპორტული აქტივობების მხრივ კი, ცურვას გამოვყოფდი. სკოლაში აუზი გვაქვს, სადაც მოსწავლეები ჯანსაღი ცხოვრების წესს მიჰყვებიან და ჩემპიონატებში იმარჯვებენ.
- შვილისთვის სკოლას რომ ეძებდეთ, რატომ აიჩევდით „გიმნაზიას“?
- ჩვენი მოსწავლეები ჯანსაღ გარემოში იზრდებიან და ფიზიკურად, სულიერად თუ გონებრივად ვითარდებიან. მრავალ საინტერესო აქტივობაში მონაწილეობენ და დიდ პრაქტიკურ გამოცდილებას იღებენ. თითქმის ყოველ წელს გვყავს ოქროსმედალოსანი მოსწავლეები, ჩვენს ბავშვებს კერძო რეპეტიტორები არ სჭირდებათ და სკოლაში მიღებული ცოდნით წამყვან უნივერსიტეტებში წარმატებით ირიცხებიან.