ვაკე-საბურთალოს რაიონში გაზი 9 თებერვალს გაითისა, რის გამოც სკოლებში სასწავლო პროცესი შეწყვეტილია და როგორც განათლების სამინისტროში აცხადებენ, შესაძლოა ეს მდგომარეობა კიდევ გაგრძელდეს, რადგან გაზმომარაგების სრულად აღდგენის ვადად 11 თებერვალია დასახელებული.
სწავლა შესაძლოა ხვალაც არ იყოს - თბილისის სკოლების ნაწილში, სასწავლო პროცესი გაზმომარაგების, შეწყვეტის გამო შეჩერებულია
რა ვითარებაა ა ვაკე-საბურთალოს რაიონის საბავშვო ბაღებში? - აღნიშნული კითხვით თბილისის ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს მივმართეთ, სადაც განგვიმარტეს, რომ სააღმზრდელო პროცესი შეწწყვეტილია იქ, სადაც არ არის გაზმომარაგება და გარდა ამისა, როდესაც აღდგება, სკოლამდელ დაწესებულებებში უნდა შემოწმდეს უსაფრთხოებაც, რაც თავისთავად როს მოითხოვს:
„სადაც არ არის გაზი, იმ ბაღებში სააღმზრდელო პროცესი შეჩერებულია, ხოლო შემდეგ უსაფრთხოება უნდა შემოწმდეს... ხომ გესმით, აქ მხოლოდ კვების საკითხი არაა, გაყნულ შენობებში ბავშვები ხომ ვერ გაჩერდებიან. მას შემდეგ რაც გაზმომარაგება აღდგენა, შემოწმდება უსაფრთხოება და სააღმზრდელო პროცესიც ჩვეულ რეჟიმში განახლდება“ - განგვიარტეს თბილისის ბაგა-ბაღების მართვიოს სააგენტოში.