პროფესიული განათლების დაფინანსების წესისა და პირობების განსაზღვრისა და პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების განმახორციელებელი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისათვის სახელმწიფოს მიერ დასაფინანსებელი სწავლის საფასურის მაქსიმალური ოდენობის დამტკიცების წესში ცვლილება შევიდა.
პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულების დასაბუთებული მოთხოვნისა და მინისტრის გადაწყვეტილებით, სამინისტრო უფლებამოსილია, დაწესებულებას გადაურიცხოს  კვარტალური დაფინანსება (გარდა მე-4 კვარტალისა) ორმაგი ოდენობით.
ამ შემთხვევაში, პროფესიული განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის მონაცემების მიხედვით, სამინისტრო უზრუნველყოფს მოდულებისგან შემდგარი პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამების შემადგენელი მოდულის ვაუჩერული დაფინანსების ფარგლებში გადარიცხული თანხის კორექტირებას მომავალში შესაბამისი დაწესებულებისათვის კვარტალურად გადასარიცხი დაფინანსებიდან.“