„ბავშვთა ძალადობისგან დაცვა (რეფერირება), ბაღის შიდა მარეგულირებელი დოკუმენტები“ -„ეიბიჯიეს აკადემიის“ მორიგი საინტერესო სასერტიფიკატო ტრენინგი
„ეიბიჯიეს აკადემიაში“ საინტერესო და საზოგადოებისთვის გამოსადეგი კურსები გრძელდება.
ამჯერად, აკადემია მსმენელს ერთკვირიან, სასერტიფიკატო ტრენინგს - „ბავშვთა ძალადობისგან დაცვა (რეფერირება), ბაღის შიდა მარეგულირებელი დოკუმენტები“ სთავაზობს.
მის ფარგლებში, შემდეგი საკითხები განიხილება:
• სკოლამდელი სააღმზრდელო დაწესებულებების უფლებამოსილება და ვალდებულებები: ბავშვთა მიმართ ძალადობის შემთხვევების იდენტიფიცირება და მართვა, ძალადობის პრევენცია (რეფერირება);
• საქართველოს კანონი ადრეული და სკოლამდელი აღზრდისა და განათლების შესახებ. გაიგებთ: ა) რას აწესრიგებს და განსაზღვრავს კანონი სკოლამდელი განათლების შესახებ; ბ) დაწესებულების უფლებებს, ვალდებულებებს ბავშვებთან და მათ მშობლებთან კანონიერ წარმომადგენლებთან მიმართებით.
• საუკეთესო პრაქტიკა განვითარების თითოეული სფეროს განსავითარებლად. სტრატეგიები სფეროების განვითარიბისთვის;
• რა დოკუმენტაციას ავალდებულებს კანონი ადრეული და სკოლამდელი განათლების შესახებ ადმინისტრაციას.
აღსანიშნავია, რომ მსმენელს საჩუქრად ელექტრონული სახელმძღვანელო გადაეცემა. ტრენინგები 2, 3, 4 და 5 ივნისს, 20:00 საათზე, პლატფორმა - Google Meet-ში გაიმართება. მისი ღირებულება 25 ლარია, ადგილების რაოდენობა კი 30-ს შეადგენს.