2017-2018 წელს გამოსაშვები გამოცდის რეპეტიციის გავლა მე-11 კლასელებსაც შეუძლიათ შემდეგ საგნებში: ფიზიკა, ქიმია, ბიოლოგია, გეოგრაფია.
შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი მეთერთმეტე და მეთორმეტე  კლასის მოსწავლეებს (ასევე ნებისმიერ მსურველს) გამოსაშვები გამოცდების სრულად იდენტური ტესტირების გავლას სთავაზობს 8 საგანში.
ტესტირება საგამოცდო სისტემით ტარდება. პროგრამა ისევე გააკონტროლებს ტესტირების დროს, როგორც გამოცდისას. CAT-ის ალგორითმით დადგინდება თქვენი შეფასება (შედეგი ეკრანზე გამოჩნდება).
ტესტირების გავლა ნებისმიერი ინტერნეტში ჩართული კომპიუტერიდანაა შესაძლებელი.
წელს პროექტი გაცილებით ხელმისაწვდომი გახდა მსურველებისათვის - ცენტრმა პროექტისათვის სპონსორების მოზიდვა დაიწყო. მათი მხარდაჭერით ტესტირების საფასური განახევრდა - ერთ საგანში ტესტირების ერთხელ გავლის ღირებულება 5 ლარია (ნაცვლად 10 ლარისა).
პროექტი დეკემბრიდან დაიწყება, რათა მოსწავლეებმა, სურვილის შემთხვევაში, შეძლონ პროექტის საწყის და ბოლო ეტაპზე მიღებული შედეგის შედარება და ამ პერიოდში მიღწეული პროგრესის შეფასებაც.
რეგისტრაციისა და ტესტირების გავლა 15 დეკემბრიდან იქნება შესაძლებელი ვებგვერდებზე WWW.NAEC.GOV.GE ONLINE.NAEC.GE სპეციალურად ამ პროექტისათვის შექმნილი ახალი დავალებები შემდეგ საგნებში:
მე-11 კლასი:
ქიმია; ბიოლოგია; ფიზიკა; გეოგრაფია.
მე-12 კლასი:
ქართული ენა და ლიტერატურა; მათემატიკა; უცხოური ენა; ისტორია.
მსურველები მონაწილეობის საფასურის გადახდის შემდეგ პირდაპირ ცენტრის ვებგვერდებიდან გაივლიან ტესტირებას.
ერთი საგნის ტესტირებაში მონაწილეობის მიღება მსურველს მაქსიმუმ 3-ჯერ შეუძლია.